Ankara'da vahşet

Ankara'da vahşet

Ankara'da 10 aylık çocuk annesi,10 yıllık evli olduğu eşinin sürekli şiddet uyguladığını öne süren kadın eşini uyurken boğazını kesti daha sonra çamaşır ipiyle kendisini asarak intihar etti.

Kazan’daki Atatürk Mahallesi Pınar Sokak Ersan Apartmanı’nda bulunan 10 numaralı dairede meydana gelen olayda, bir temizlik firmasında asgari ücretle çalışan Enser Sarıkaya, eve alkollü gelince eşi Biricik Sarıkaya ile aralarında tartışma çıktı. Tartışma sırasında eşini, sonra da çocuklarını döven Enser Sarıkaya, daha sonra yatak odasına geçti.

UYURKEN SATIRLA BOĞAZINI KESTİ

Biricik Sarıkaya, iddiaya göre büyük kızı, lise 2’nci sınıf öğrencisi, 16 yaşındaki D.’ye “Bu adamı bugün öldüreceğim” dedi. Genç kız, gece geç saatlere kadar annesinin, babasına bir şey yapmaması için uyumayarak yanında kalmak istedi. Ancak gece yarısından sonra evin büyük kızı uykuya daldı. Biricik Sarıkaya, kızının uyumasından sonra eline aldığı satırla yatağında uyuyan eşini boynunu keserek öldürdü. Cinnet geçiren Biricik Sarıkaya, daha sonra evin balkonuna geçip, elbise astığı ipi kesip boynuna geçirdi ve balkondan kendisini boşluğa bıraktı.

CESET BALKONDAN İNDİRİLDİ

Sabah uyanan evin büyük kızı gördükleri karşısında dehşete kapılarak çığlık attı. Sesler üzerine gelen komşular, polis ve 112’yi aradı. Gelen ekipler, Enser Sarıkaya’yı evin yatak odasında boğazından kesilerek öldürülmüş, Biricik Sarıkaya’yı ise borçlarını kısa süre önce bitirdikleri evlerinin balkonunda asılı halde buldu. Ekipler evin hemen yanında ilkokul bulunduğunu göz önüne alarak öğrencilerin cesedi görmemeleri için savcılık yetkililerini beklemeden itfaiye yardımıyla Biricik Sarıkaya’nın cesedini asılı olduğu balkondan indirdi.

NOT BIRAKTI 

Enser Sarıkaya’nın cesedi de savcılığın olay yerindeki incelemesinin ardından eşiyle birlikte Kazan Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Kocasıyla birlikte temizlik firmasında çalışan, ancak 10 aylık oğlunun doğumundan sonra işten ayrılan Biricik Sarakaya’nın bu yıl içinde eşiyle tartıştıktan sonra bileğini kesip, Kazan Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi olduğu belirtildi.
Biricik Sarıkaya’nın cebinden çıkan notta, “Bu adamı öldüreceğim, beni başka kadınla aldatıyor” diye yazdığı ortaya çıktı. Sarıkaya çiftinin cenazeleri incelenmek üzere Keçiören Ali Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Bu Haber için yorum yapabilirsiniz 28.11.2014 22:00:59 54.81.155.64
Yorumlar()